Bigfoot Challenge

Daventry, Northamptonshire.

Bigfoot Challenge Results


25/11/2021, 09:00
Position First Name Last Name Gender Club Distance Number Of Laps Division Rank DNF Position Time Action
1 KEITH BEASLEY Male Kenilworth Runners 46.8 12 M: 1 06:33:50 Claimed
2 JAMES ELSON Male 100 mc 39 10 M: 2 05:33:07 Claimed
3 CHRIS MEDLOCK Male None 39 10 M: 3 06:09:14 Claimed
4 JACK DE BOKX Male Rugby Triathlon Club 31.2 8 M: 4 04:41:15 Claimed
5 LIZZIE PHIPPS Female Cherwell Runners & Joggers 31.2 8 F: 1 05:27:57 Claimed
6 JOHN LANGLEY Male Rugby Triathlon Club 31.2 8 M: 5 05:33:18 Claimed
7 EMMA BUSBY Female 31.2 8 F: 2 05:52:17 Claimed
8 MARK PAGE Male SLEAFORD STRIDERS AC 31.2 8 M: 6 05:57:39 Claimed
9 PAUL FEASEY Male 31.2 8 M: 7 06:16:08 Claimed
10 RUSSELL MILLS Male 27.3 7 M: 8 04:40:03 Claimed
11 DONNA COOMBES Female 27.3 7 F: 3 05:01:28 Claimed
12 STEPHEN HAYES Male 100 Marathon Club 26.2 6+1 M: 9 03:37:47 Claimed
13 RICKY HAYNES Male 26.2 6+1 M: 10 03:47:35 Claimed
14 RICHARD BEETLESTONE Male Pershore Plum Plodders 26.2 6+1 M: 11 03:54:25 Claimed
15 GILES MATSELL Male 100 Marathon Club 26.2 6+1 M: 12 04:00:44 Claimed
16 MICHAEL SPENCER Male Silson AC 26.2 6+1 M: 13 04:10:03 Claimed
17 RACHEL SNOOK Female Daventry Road Runers 26.2 6+1 F: 4 04:25:15 Claimed
18 BRIAN THUROGOOD Male 100 Marathon Club 26.2 6+1 M: 14 04:40:06 Claimed
19 HELEN MYERS Female 100 Marathon Club 26.2 6+1 F: 5 04:46:45 Claimed
20 SIMON MARTIN Male 100 Marathon Club 26.2 6+1 M: 15 04:51:33 Claimed
21 ROBERT SMITH Male Cobra RC 26.2 6+1 M: 16 04:51:34 Claimed
22 TAMMY HILL Female 26.2 6+1 F: 6 04:59:53 Claimed
23 RUFUS MAHER Male @RufusOnTheRadio 26.2 6+1 M: 17 05:34:32 Claimed
24 STEPHANIE ATTENBOROUGH Female Badgers 26.2 6+1 F: 7 05:37:39 Claimed
25 JACQUELINE HAYWARD Female C & C running club 26.2 6+1 F: 8 05:47:12 Claimed
26 ROBERT DONOVAN Male peel road runners 26.2 6+1 M: 18 06:02:08 Claimed
27 JOHN KEW Male 100 Marathon Club 26.2 6+1 M: 19 06:09:35 Claimed
28 HELEN BLUCHER-ALTONA Female Redway Runners 26.2 6+1 F: 9 06:16:31 Claimed
29 JOHN SPENCER-NEILL Male BRJ Run & Tri Club 23.4 6 M: 20 05:28:57 Claimed
30 ALAN MCDOUGALL Male Massey Ferguson RC 19.5 5 M: 21 03:05:28 Claimed
31 CLARE CURNOW Female Cherwell Runners & Joggers 19.5 5 F: 10 03:19:21 Claimed
32 CHRIS DUNN Male 19.5 5 M: 22 03:20:46 Claimed
33 JODIE MUTCH Female 19.5 5 F: 11 03:55:47 Claimed
34 JACQUELINE FOWLER Rather Be Canicrossing 19.5 5 F: 12 03:59:47 Claim
35 KEVIN THORNTON Male 19.5 5 M: 23 04:08:23 Claimed
36 ANDREW NICHOLSON Male 19.5 5 M: 24 04:17:50 Claimed
37 ELAINE GRAY Female 19.5 5 F: 13 04:47:53 Claimed
38 AMY CAVES Female 15.6 4 F: 14 02:27:11 Claimed
39 PAUL ECCLES Male 15.6 4 M: 25 02:34:07 Claimed
40 NAOMI DAUBRAH SCOTT Female 15.6 4 F: 15 02:34:36 Claimed
41 SUSAN WHEATCROFT Beeston AC 15.6 4 F: 16 02:34:37 Claim
42 TIM MUNDAY Male 15.6 4 M: 26 02:41:42 Claimed
43 ANTONY CLARKE Male 15.6 4 M: 27 02:43:20 Claimed
44 AMANDA BISHOP Female BELVOIR TRI CLUB 15.6 4 F: 17 02:56:07 Claimed
45 RICHARD RAWNSLEY Male Rugby Triathlon Club 15.6 4 M: 28 03:13:22 Claimed
46 JO MILES Female Rugby & Northampton Athletics Club 15.6 4 F: 18 03:22:16 Claimed
47 LIZ MAYO Female 15.6 4 F: 19 03:22:21 Claimed
48 TOBY WILLIAMS Male Human Energy A/C 15.6 4 M: 29 03:32:12 Claimed
49 HELEN PERKIN Female Human Energy AC 15.6 4 F: 20 03:32:14 Claimed
50 CLAIRE NEWMAN Female Massey Ferguson RC 15.6 4 F: 21 03:42:35 Claimed
51 MARK BASTICK Male Redway Runners 13.1 3+1 M: 30 01:52:02 Claimed
52 ALISON THORBURN Female 13.1 3+1 F: 22 01:58:01 Claimed
53 JASON HEWITT Male Sedgley Striders 13.1 3+1 M: 31 02:05:10 Claimed
54 SHEILA EMERY Female Notts Women Runners 13.1 3+1 F: 23 02:12:39 Claimed
55 LIZ PEEL Female BADGERS Running 13.1 3+1 F: 24 02:16:35 Claimed
56 ANNETTE HAWKINS Female Human Energy A/C 13.1 3+1 F: 25 02:18:16 Claimed
57 SUE HIRST Female Cherwell Runners & Joggers 13.1 3+1 F: 26 02:21:38 Claimed
58 SARAH SHEPHERD Female Team Cherwell 13.1 3+1 F: 27 02:21:39 Claimed
59 DAL TAYLOR Male Daventry Road Runners 13.1 3+1 M: 32 02:34:51 Claimed
60 DIETER SULLIVAN Male Daventry Road Runners 13.1 3+1 M: 33 02:36:23 Claimed
61 G PILKINGTON Female Human Energy A/C 13.1 3+1 F: 28 02:40:24 Claimed
62 JESSICA DURANT Female Rugby Triathlon Club 13.1 3+1 F: 29 02:40:52 Claimed
63 JOHN TOMLINSON Male Daventry Road Runners 13.1 3+1 M: 34 02:58:47 Claimed
64 MELANIE AKERMAN Female Stepitup10 13.1 3+1 F: 30 03:02:05 Claimed
65 LOUISE PAYNE Female 13.1 3+1 F: 31 03:32:17 Claimed
66 NIKKI CARR Female None. 13.1 3+1 F: 32 03:32:19 Claimed
67 JOANNE SHARMAN Female Desborough & Rothwell Running Club 13.1 3+1 F: 33 03:35:19 Claimed
68 DANIEL LAWRENCE Male Kenilworth Runners 11.7 3 M: 35 01:57:07 Claimed
69 CIRHAN TRUSWELL Squirrels 7.8 2 F: 34 01:06:20 Claim
70 NATALIE HERBERT Female Cherwell Runners & Joggers 7.8 2 F: 35 01:15:38 Claimed
71 VICKY JONES Female Step It Up 7.8 2 F: 36 02:05:04 Claimed
72 KAZ HYSON Female Lonely Goat RC 3.9 1 F: 37 01:03:41 Claimed