Coventry 10K

Next Race: 15/11/2020 + 5 others

10Km Results


19/11/2017, 10:00
Position First Name Last Name Gender Club Time Action
1 James Douglas Male 34:03.80 --
2 Mark Lambell Male 35:08.50 --
3 John Uff Male 36:41.90 --
4 Tori Green Female Rugby and Northampton Athletics Club 37:51.60 --
5 Jack Edwards Male 38:03.40 --
7 Nicki Nealan Male 38:29.70 --
8 Andy Hibbert Male 40:40.70 --
14 Phil Elwell Male 42:44.80 --
21 Marie Edmunds Male 44:14.40 --
26 Lisa Abbott Male 45:37.10 --
31 Luke Smith Male 46:38.90 --
44 David Giles Male 48:41.30 --
53 Alex Copeland Male 50:11.50 --
60 Andrew Irwin Male 50:44.90 --
65 Callum Boti Male 51:10.10 --
74 Ben Jones Male 52:41.10 --
79 Carol Rees Male 52:58.90 --
80 Unknown Unknown Male 53:01.80 --
87 Jag Dhesi Male 53:46.20 --
93 Oliver Jhonston Male 54:09.90 --
111 Unknown Unknown Male 00:55:51 --
139 Mark Coombes Male 57:55.30 --
147 Annemarie Greene Male 58:35.50 --
151 Matiss Miervaldis Male 59:08.60 --
154 Lewis Miller Male 59:15.70 --
161 Chris Archer Male 59:34.70 --
167 Ashleigh Smith Male 01:00:02.80 --
177 Lee Lakin Male 01:01:48.90 --
198 Gemma Jones Male 01:04:09 --
6 Alex Bruce Male 00:38:26 --
9 Hannah Froud Female New forest runners 40:42.90 --
10 Peter Eckersley Male BRAT 00:42:05 --
11 Sian Powell Female kidderminster & stourport 42:07.30 --
12 David Matthews Male 42:21.50 --
13 Rolf Hoelmer Male Hinckley Running Club 42:34.40 --
15 Oliver Lole Male 42:50.10 --
16 Chris Johnson Male 42:55.90 --
17 Richard Barrs Male 43:06.60 --
18 Mark Robbins Male 43:17.10 --
19 Emma Garnett Male 43:55.80 --
20 Sue Leonard Female 43:58.10 --
22 Simon Reed Male 44:19.10 --
23 Martin Farrell Male 44:51.50 --
24 Emma Brewin Female portsmouth joggers 44:56.40 --
25 Nick Bernards Male 45:32.90 --
27 Paul Halward Male 45:56.70 --
28 Craig Murray Male 46:08.60 --
29 Paul Foster Male 00:46:13 --
30 Neil Ellis Male 46:37.30 --
32 Stephen Croft Male 47:11.40 --
33 Nathan Smith Male 47:14.70 --
34 Paul Fuller Male 47:21.60 --
35 Anton Thompson-Clark Male 00:47:31 --
36 Harry Greenall Male Network Rail Apprentices 47:38.70 --
37 Amanda Shaw Female 47:41.20 --
38 Alex Sheridan Female 47:46.30 --
39 Barbara Preston Female 47:50.20 --
40 ALAN MILSOM Male 47:58.20 --
41 Aaron Satchwell Male 48:11.60 --
42 Steven Bell Male Network Rail Apprentices 48:18.90 --
43 Adrian Cox Male 48:30.10 --
45 Craig Thorne Male Network Rail Apprentices 48:46.10 --
46 Mark Jeffrey Male coventry triathletes 48:54.50 --
47 Patrick Barrett Male 49:02.40 --
48 Steven Henderson Male 00:49:17 --
49 James Swift Male 49:22.40 --
50 Chris Cheatle Male 49:24.10 --
51 Andy Blake Male 49:58.40 --
52 Graham Edwards Male 49:59.60 --
54 Chris Turner Male Network Rail Apprentices 00:50:17 --
55 Tony Band Male 50:22.20 --
56 Alex Twamley Male 50:31.30 --
57 Michael Claridge Male 00:50:33 --
58 Mark Green Male 50:34.80 --
59 Ryan Robinson Male 50:42.80 --
61 Liz Pharoah Female Northbrook AC 50:55.50 --
62 Duncan Greaves Male 00:51:02 --
63 Juliet Orme Female 51:04.10 --
64 Gavin Crockwell Male 51:06.60 --
66 Jane Cryer Female Run Like a Girl 51:23.50 --
67 Lee Fox Male 00:51:33 --
68 Leanne Miller Female Penny Lane Striders 00:51:35 --
69 Pablo Meissner Male Network Rail Apprentices 51:38.40 --
70 Luke Dixon Male 51:38.90 --
71 Michaela Thompson Female Bournville Harriers 52:13.60 --
72 Lori Orme Male 52:20.40 --
73 Tomasz Urbanski Male 52:39.20 --
75 Caroline Bertee Female 52:44.20 --
76 Damian Kaminski Male 52:51.60 --
77 Marcin Paprocki Male 52:53.50 --
78 Andrew Bursell Male 52:55.20 --
81 Abi Lewis Male 53:03.30 --
82 Lesley Twamley Male 53:08.40 --
83 Ian Black Male 53:19.70 --
84 Andrew Beesley Male 53:20.20 --
85 Rob Chappell Male 53:20.90 --
86 Vicky Mason Male 53:33.60 --
88 Tomas Berry Male 53:48.60 --
89 Rupinder Sahota Male 53:51.30 --
90 Martin Foster Male Bournville Harriers 53:54.30 --
91 Derek Simpson Male 53:56.40 --
94 LISA GOODWIN Female vegan runners UK 54:18.90 --
95 Catriona McAulay Female 54:28.90 --
96 Alli Coyne Female Redway Runners 54:30.30 --
97 Sarah Richards Female 54:31.70 --
98 George Duggins Male Spinx Club 54:48.20 --
99 Tom Wallis Male 54:57.10 --
100 Yousef Haque Male Network Rail Apprentices 55:03.10 --
101 Amy Miller Male 55:09.20 --
102 Keith Donegan Male 55:19.20 --
103 Kelly Scriven Male 55:21.50 --
104 MARK PELL Male Network Rail Apprentices 55:26.10 --
105 Carl Young Male Lucy Young 55:35.80 --
106 IAN MILLER Male 55:36.30 --
107 Jess Dunkley Female 55:40.70 --
108 Katie Scott Female 55:47.80 --
109 Stacey Ferris Female Kingfisher Harriers 00:55:48 --
110 April Haithwaite Female 55:49.70 --
112 Andy Cook Male 56:02.40 --
113 Dave O'Reilly Male 00:56:05 --
114 Sophie Abbott Female Massey Ferguson RC 56:07.30 --
115 Susan Elden Female 56:12.50 --
116 Darren Richards Male 56:13.40 --
117 Sally Owen Female 56:15.40 --
118 Caroline Edwards Male 56:17.20 --
119 Kelsey Smith Female Squirrels 56:19.10 --
120 Gordon McAulay Male 56:23.30 --
121 Paul Carmichael Male 56:25.60 --
122 Matthew Hotten Male 57:05.60 --
123 Gail Emmerson Male 57:07.40 --
124 Sarah Shaw Female Massey Ferguson Runners 57:10.20 --
125 James Proctor Male Network Rail Apprentices 57:11.90 --
126 Alice Fenwick Female 57:15.80 --
127 Bridget Taylor Female 57:18.70 --
128 Ruth Ditch Female 57:21.80 --
129 Tom Selby Male 57:23.80 --
130 NICHOLAS Gould Male 57:29.40 --
131 Jennifer Ramsey Female 57:32.10 --
132 Kierandeep Bal Male 57:39.10 --
133 Damon Hands Male Network Rail Apprentices 57:40.70 --
134 Natalie Berkeley Female 57:42.20 --
135 Jannette Clayton Male 57:44.20 --
136 Yvonne Faulkner Female Badgers 57:48.90 --
137 Kerry Clover Female Badgers 00:57:50 --
138 Dave Greenhill Male 57:53.60 --
140 Lucy Leong Female Lucy Leong 57:58.30 --
141 Suzanne Charlton Female Charlie 57:59.60 --
142 Clare Janew Female Clapham Chasers 58:01.10 --
143 Emily Hobson Female 58:07.50 --
144 Neil Thomas Male 58:29.60 --
145 Sarah James Female Earlsdon Running Club 58:31.50 --
146 Emily Brent Female lordshill road runners 58:33.20 --
148 Di Barton Female 00:58:40 --
149 Lyn Burgess Male 59:00.30 --
150 Jayne Burgess Male 59:01.40 --
152 Sandra Haynes Male 59:11.10 --
153 Joseph Watters Male Network Rail Apprentices 59:14.10 --
155 Charlotte Jones Female 59:17.70 --
156 Maciej Jozefiak Male 59:20.30 --
157 Kasia Bieda Female Thunder Runners 59:23.70 --
158 Damian Bieda Male 59:25.90 --
159 Alex Fearn Male 59:28.40 --
160 Loren Spencer Female 59:34.30 --
162 Lilian Daniels Female 59:37.50 --
163 Ian Croft Male 59:49.50 --
164 Dave Lewis Male 59:50.40 --
165 Cathie Williams Female Sospan Road Runners 00:59:54 --
166 Mark Southwell Male 59:56.20 --
168 Lucy Allen Male 01:00:07.40 --
169 Chloe Croft Female nuneaton Triathlon Club 01:00:09.40 --
170 Sally Tomlinson Female 01:00:16.90 --
171 Ashley Hayward Male 01:00:21.50 --
172 Rebecca Windsor Female 01:01:05.70 --
173 Carl Golightly Male 01:01:07.70 --
174 Meg Leyland Female 01:01:10.70 --
175 Jane Smith Male 01:01:18.60 --
176 Susan Jones Female 01:01:45.80 --
178 Gemma Larkin Female Earlsdon Running Club 01:01:50.80 --
179 Eve Hooper Female 01:02:00.60 --
180 Wendy Brent Female lordshill road runners 01:02:03.60 --
181 Keeley Brown Female 01:02:08.20 --
182 Claire Hogan Female 01:02:12.40 --
183 Roslyn Winstone Female 01:02:15.70 --
184 Paul Mckeown Male 01:02:24.70 --
185 Alison Robertson Female 01:02:25.30 --
186 Verity Crichton Female 01:02:28.90 --
187 Paula Price Female Brecon AC 01:02:33.70 --
188 Natalie Richardson-Hughes Male 01:03:09.90 --
189 Ben Richardson-Hughes Male 01:03:14.50 --
190 Halina Boniszewska Female 01:03:19.80 --
191 Jeremy Newman Male 01:03:21.70 --
192 Tricia Dooley Female 01:03:27.10 --
193 Amanda Hill Female Kingfisher Harriers 01:03:47 --
194 William Powell Male 01:03:54.90 --
195 Michael Hammond Male 01:03:57.30 --
196 Becky Cotterrell Male 01:03:57.80 --
197 Lucy Young Female Kingfisher Harriers 01:04:07.70 --
199 Sophie Welsford Male 01:04:11.20 --
200 Michele Andrews Female Rugby and Northampton Athletics Club 01:04:15.20 --
201 Jenny Varnish Female 01:04:16.60 --
202 Lynsey Evans Female Rugby and Northampton Athletics Club 01:04:22.10 --
203 Louise Aikman Female Louise Aikman 01:04:23.70 --
204 Craig Deeming Male 01:04:40.80 --
205 Nicola Lond Female 01:05:04.10 --
206 Mandy Earl Female 01:05:04.90 --
207 Lynda Brookes Male 01:05:45 --
208 Jennie Stokes Female 01:05:56.70 --
209 Hazel Robbins Male 01:06:18.70 --
210 Jane Harling Female Rugby and Northampton Athletics Club 01:06:25.30 --
211 Elizabeth McGhee Female Rugby and Northampton Athletics Club 01:06:27.90 --
212 Sam Collier Male 01:06:29.40 --
213 Darren Winstone Female 01:06:32 --
214 Brian Taylor Male 01:07:33 --
215 Pauline Lyons Female 01:07:42.70 --
216 Helen Taylor Male 01:07:48.30 --
217 Jacqueline Taylor Male 01:07:48.80 --
218 Paula Gane Female 01:08:02 --
219 Lee Gane Male 01:08:06.50 --
220 Carinna Laugharne Female 01:08:39.70 --
221 Eric Burrows Male 01:08:46 --
222 Robert Dudley Male 01:08:48.10 --
223 Thomas Honeywell Male 01:08:58.10 --
224 Laura Addison Female 01:08:59 --
225 Yvonne McAulay Female 01:09:10.80 --
226 Louise Saunders Female 01:09:14.30 --
227 Karen Sale Female 01:09:34.40 --
228 Emily Cook Female 01:09:35.90 --
229 Kate Lyons Female 01:10:01.60 --
230 Rachel Bayliss Female Rugby and Northampton Athletics Club 01:10:24.80 --
231 Lisa Walker Female Rugby and Northampton Athletics Club 01:10:25.80 --
232 Emma Moran Male 01:10:28.80 --
233 Shawnee North Male 01:10:29.20 --
234 Leanne Kelly Female 01:10:45.70 --
235 Danielle Taylor Female 01:10:48.50 --
236 Cathy Pallister Female Network Rail Apprentices 01:11:39 --
237 Gary Lunnon Male 01:12:36.70 --
238 Janet Steele Female 01:12:37.40 --
239 Sue Allen Male 01:12:50.40 --
240 Paul Raynor Male 1485 tri club 01:12:51.80 --
242 Lisa Barnett Female 01:13:14.90 --
243 Julie Worwood Female 01:13:17.10 --
244 Ben Richards Male 01:13:19.70 --
245 Alison Satchwell Female 01:13:32.60 --
246 Lee South Male 01:13:34.30 --
247 Gina Melia Female Massey Ferguson Runners 01:13:49.10 --
248 Emma Sharp Female Earlsdon Running Club 01:13:51.80 --
249 Carole Fox Female 01:13:54.90 --
250 Victoria Melia Female 01:14:32.20 --
251 Karen Crawford Female Network Rail Apprentices 01:14:50.90 --
252 Kayleigh McAteer Male 01:15:17.50 --
253 Cherith Marshall Female 01:16:43.30 --
254 Toni Sinclair Female 01:16:43.80 --
255 Andrea Brown Male 01:17:08.50 --
256 Alison Baddock Male 01:17:09.70 --
257 Sharon Vilić Female 01:19:24.90 --
258 Gemma Sumner Female 01:19:36 --
259 Eilish Glavey Female 01:21:04.50 --
260 Liza Amini Male 01:22:45.30 --
261 Bobby Mainwaring Female 01:26:05.20 --
262 Jo Copeland Male 01:26:05.70 --
263 Sarah Cook Female 01:32:19.80 --
264 Deb Lodge Female 01:37:26 --