Dorney Lake Half Marathon, 10K and 5K

Next Race: 21/02/2021 + 6 others

Eton College Rowing Centre, off Court Lane, Dorney, WINDSOR. SL4 6FJ

5K Results


05/12/2020, 09:00
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Categ Position Race Number Name Gun Time Gender Club Time Action
1 Matthieu MARSHALL Male Male Senior 1 1 00:16:05 - Claimed
2 Oscar LOVEDAY Male Male Senior 2 2 ST ALBANS AC 00:16:52 - Claimed
3 Simon POCOCK Male Male V40 3 1 CAMBERLEY & DISTRICT ATHLETICS CLUB 00:18:01 - Claimed
4 Kiya DEE Female Female Senior 1 1 HIGHWORTH RC 00:18:13 - Claimed
5 Bertrand FONTAINE Male Male Senior 4 3 TOTAL TRI TRAINING 00:18:17 - Claimed
6 Ashley CRAWFORD Male Male Senior 5 4 00:18:31 - Claimed
7 Neil MARTIN Male Male V40 6 2 OVERTON HARRIERS AND AC 00:18:32 - Claimed
8 Niki DENSLEY Female Female V40 2 1 CAMBERLEY & DISTRICT ATHLETICS CLUB 00:18:38 - Claimed
9 Aryan GUPTA Male Male Senior 7 5 READING AC 00:18:39 - Claimed
10 Rohit PATEL Male Male Senior 8 6 MARLOW STRIDERS 00:18:41 - Claimed
11 Toby CLARK Male MJ 9 1 BRACKNELL AC 00:18:43 - Claimed
12 Clive WICKHAM Male Male Senior 10 7 HILLINGDON AC 00:18:48 - Claimed
13 Laurie MARLOW Female Female Senior 3 2 READING AC 00:18:54 - Claimed
14 Lauren CHURCH Female Female Senior 4 3 READING AC 00:18:56 - Claimed
15 Emma STEVENS Female Female Senior 5 4 ALDERSHOT, FARNHAM AND DISTRICT 00:19:19 - Claimed
16 Paul MORRISSEY Male Male V40 11 3 READING ROAD RUNNERS 00:19:27 - Claimed
17 Ginevra STONELEY Female Female V40 6 2 REIGATE PRIORY ATHLETIC CLUB 00:19:35 - Claimed
18 Lisa FAUNCH Female Female Senior 7 5 WINDLE VALLEY RUNNERS 00:19:35 - Claimed
19 Taya DEE Female Female Senior 8 6 HIGHWORTH RC 00:19:46 - Claimed
20 Fredrik EASON Male MJ 12 2 BASINGSTOKE & MID HANTS AC 00:20:06 - Claimed
21 Neve EAST Female Female Senior 9 7 BAC 00:20:07 - Claimed
22 Ben EASON Female Female V40 10 3 SHERFIELD PARK RUNNERS 00:20:10 - Claimed
23 Diego MINELLI Male Male V40 13 4 CRUISERS RC 00:20:28 - Claimed
24 Paul WATT Male Male V50 14 1 BRITISH AIRWAYS A.C 00:20:45 - Claimed
25 Tim SESSIONS Male Male V40 15 5 00:20:47 - Claimed
26 Catherine ALLEN Female Female Senior 11 8 THAMES VALLEY HARRIERS 00:20:59 - Claimed
27 Evie CLUTTON Female Female Senior 12 9 00:21:07 - Claimed
28 Vlad NEBOLSIN Male Male V40 16 6 WYCOMBE PHOENIX AC 00:21:19 - Claimed
29 Shell SMITH Female Female Senior 13 10 00:21:23 - Claimed
30 Johanna RYDEN Female Female Senior 14 11 00:21:45 - Claimed
31 Lucy DANIELLS Female Female Senior 15 12 READING AC 00:21:58 - Claimed
32 Julie BARCLAY Female Female V50 16 1 BRITISH AIRWAYS AC 00:22:36 - Claimed
33 Simon SHANKS Male Male V50 17 2 THE STRAGGLERS 00:22:54 - Claimed
34 Tom HENDER Male Male Senior 18 8 00:23:05 - Claimed
35 John BEER Male Male V70 19 1 00:23:43 - Claimed
36 Paula ROBINSON Female Female V50 17 2 BEARBROOK RUNNING CLUB 00:24:10 - Claimed
37 Jessica CLARK Female Female V40 18 4 00:24:35 - Claimed
38 Regan SHEARER Female Female Senior 19 13 00:25:00 - Claimed
39 Joy NOAD Female Female V60 20 1 00:25:11 - Claimed
40 Mark COX Male Male Senior 20 9 00:25:14 - Claimed
41 Iohnathan SARRIS Male Male V40 21 7 00:25:34 - Claimed
42 Malcolm WOODMAN Male Male V50 22 3 REIGATE PRIORY ATHLETIC CLUB 00:26:24 - Claimed
43 Patricia BANERT Female Female V50 21 3 BEARBROOK RUNNING CLUB 00:27:11 - Claimed
44 Peter GARRETT Male Male V40 23 8 00:27:51 - Claimed
45 Judy KING Female Female V60 22 2 BEARBROOK RUNNING CLUB 00:28:54 - Claimed
46 Alex DARTNALL Female Female Senior 23 14 00:29:59 - Claimed
47 Sarah ROSE Female Female V40 24 5 BRACKNELL FOREST RUNNERS 00:31:04 - Claimed
48 Kelly RYDER Female Female Senior 25 15 00:32:26 - Claimed
49 Fran ALVES Female Female Senior 26 16 00:33:01 - Claimed
50 Kate THURLING Female Female V40 27 6 00:33:05 - Claimed
51 Laura COX Female Female Senior 28 17 00:36:45 - Claimed
52 Susan SHIELD Female Female V70 29 1 00:48:07 - Claimed