Draycote Water

Next Race: 08/08/2021 + 6 others

Draycote Water, Kites Hardwick, RUGBY. CV23 8AB

Twilight 10K Results


21/07/2021, 18:45
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Category Position Gun Time Time Action
1 Finlay FINLAY Male Garscube Harriers Male V40 1 1 00:34:53 Claimed
2 Adam NOTLEY Male Spa Striders Running Club Male Senior 2 1 00:35:01 Claimed
3 Neil SMITH Male Spa Striders Male Senior 3 2 00:35:16 Claimed
4 George DE BOLLA Male Knowle & Dorridge RC Male Senior 4 3 00:36:05 Claimed
5 Peter COTTERELL Male Warley Woods Pacers Male Senior 5 4 00:39:11 Claimed
6 Joshua MORGAN Male Male Senior 6 5 00:39:29 Claimed
7 James HUSBAND Male Male Senior 7 6 00:42:09 Claimed
8 James COX Male Ivanhoe Runners Male V40 8 2 00:42:33 Claimed
9 Martin WINCH Male Northbrook AC Male V40 9 3 00:43:04 Claimed
10 Romain CHAMBARD Male South Derbyshire Road Runners Male V40 10 4 00:43:17 Claimed
11 Stephen WEBB Male Male V50 11 1 00:43:23 Claimed
12 Rob CIANCIO Male Black Bear Joggers Male V40 12 5 00:43:56 Claimed
13 Sean DUFFY Male Northbrook AC Male Senior 13 7 00:44:01 Claimed
14 Neal WHITFORD Male Rugby Triathlon Club Male Senior 14 8 00:44:35 Claimed
15 Tommy DEMPSEY Male Northbrook AC Male V40 15 6 00:44:51 Claimed
16 Jatinder SISPAL Male Leamington Cycling & Athletics Club Male V50 16 2 00:46:05 Claimed
17 Ben AUSTIN Male Male Senior 17 9 00:46:07 Claimed
18 John FINN Male Hatton Darts Male V50 18 3 00:46:25 Claimed
19 Julie ROBERTSON Female Female V60 1 1 00:46:27 Claimed
20 Paul MORGAN Male Male V40 19 7 00:46:38 Claimed
21 Christopher BOWEN Male Lonely Goat RC Male Senior 20 10 00:46:51 Claimed
22 Christopher HALLIDAY Male Derwent Runners (Derby) Male V40 21 8 00:47:02 Claimed
23 Andy LINDLEY Male Hermitage Harriers Male V50 22 4 00:47:36 Claimed
24 Peter KIRKHOPE Male Northbrook AC Male V50 23 5 00:48:44 Claimed
25 Romeo CHINOMONA Male Male Senior 24 11 00:48:49 Claimed
26 Scott JONES Male Male Senior 25 12 00:49:54 Claimed
27 Charlie HARTIGAN Male MU18 26 1 00:50:06 Claimed
28 Catherine WHITEHOUSE Female Female Senior 2 1 00:50:19 Claimed
29 Andrew OFFOR Male Nuneaton Harriers Male V40 27 9 00:50:27 Claimed
30 Rhys BERRY Male Male Senior 28 13 00:50:32 Claimed
31 Ben MARSHALL Male Male Senior 29 14 00:50:39 Claimed
32 Stephanie SEELEY Female Female V60 3 2 00:51:48 Claimed
33 Kevin WING Male Male V40 30 10 00:53:39 Claimed
34 James SHIP Male Male Senior 31 15 00:53:49 Claimed
35 Anna HARDING Female Female Senior 4 2 00:53:54 Claimed
36 Gareth RITCHIE Male Male Senior 32 16 00:55:09 Claimed
37 Chloe HURST Female Female Senior 5 3 00:55:59 Claimed
38 Tim BADCOCK Male Male Senior 33 17 00:56:56 Claimed
39 Rebecca BADCOCK Female Female Senior 6 4 00:57:14 Claimed
40 Penny RUSBRIDGE Female Kenilworth Runners Female V40 7 1 00:57:30 Claimed
41 Pawel MIELCZAREK Male Male Senior 34 18 00:57:33 Claimed
42 Lucy MASON Female Female Senior 8 5 00:58:04 Claimed
43 Hollie GWYNNE Female Female Senior 9 6 00:58:21 Claimed
44 Jane HANCOX Female Female V40 10 2 00:58:25 Claimed
45 Kirsty PARKER Female Female Senior 11 7 00:58:36 Claimed
46 Helen FINN Female Ivanhoe Runners Female V60 12 3 00:58:53 Claimed
47 Patrick HARTIGAN Male Male V50 35 6 00:58:57 Claimed
48 Stephen ROBERTSON Male Male V60 36 1 00:59:11 Claimed
49 Ivan STORER Male Lonely Goat RC Male V60 37 2 00:59:30 Claimed
50 Julie LIGGETT Female Northbrook Athletic Club Female V40 13 3 01:01:14 Claimed
51 Emma SHARP Female South Derbyshire Road Runners Female V40 14 4 01:01:21 Claimed
52 Judy ROWLEY Female Harborough Athletics Club Female V60 15 4 01:01:28 Claimed
53 Jo ARDEN Female Northbrook AC Female V50 16 1 01:01:32 Claimed
54 Steve GORDON Male Male V50 38 7 01:02:22 Claimed
55 Alice WISE Female Female Senior 17 8 01:03:02 Claimed
56 Rachel LIGGETT Female Female V50 18 2 01:03:14 Claimed
57 Joanne RICHARDS Female Northbrook AC Female V40 19 5 01:03:56 Claimed
58 Amelia CREES Female Female Senior 20 9 01:10:03 Claimed
59 Amanda CREES Female Female V40 21 6 01:10:04 Claimed
60 Helen ROBERTS Female Female V50 22 3 01:10:27 Claimed
61 Jodie RATCLIFFE Female Female Senior 23 10 01:11:13 Claimed
62 David PARKER Male Male V60 39 3 01:11:13 Claimed
63 Sara MITCHELL Female Female V40 24 7 01:11:13 Claimed
64 Alison SPENCER Female Female V50 25 4 01:12:18 Claimed
65 Kat MARSH Female Female Senior 26 11 01:17:36 Claimed
66 Sarah HAYWOOD Female Female Senior 27 12 01:17:46 Claimed
67 Sally COTTERELL Female Warley Woods Pacers Female V50 28 5 01:18:01 Claimed
68 Rhys EDWARDS Male Male Senior 40 19 01:18:36 Claimed
69 Caroline EDWARDS Female Female V50 29 6 01:18:36 Claimed
70 Amanda ROOKE Female Female V40 30 8 01:18:41 Claimed
71 Gabriel BAKER Male Male V40 41 11 01:26:35 Claimed