Henley River Trail Run

Next Race: 26/09/2021 + 1 other

Temple Island Meadows, Remenham Lane, Remenham, HENLEY-ON-THAMES. RG9 3DB

10K Results


02/05/2021, 10:00
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Category Position Gun Time Time Action
1 William HAGALID Male Male Senior 1 1 00:36:03 Claimed
2 Tomasz SAMOLUK Male Male Senior 2 2 00:37:25 Claimed
3 Harry WOODS Male swindon harriers MU18 3 1 00:37:35 Claimed
4 Lee OATES Male Male V40 4 1 00:39:33 Claimed
5 Oliver WATTS Male Reading Roadrunners Male Senior 5 3 00:39:51 Claimed
6 Alex GRUMLEY Male Male Senior 6 4 00:40:24 Claimed
7 Kate WILLIAMS Female Female V40 1 1 00:41:11 Claimed
8 Simon WEAVER-POOLE Male Male V40 7 2 00:41:42 Claimed
9 Lloyd MILLICHAP Male Atom Racing Team Male V40 8 1 00:42:01 Claimed
10 Julian BIRKINSHAW Male Male V50 9 1 00:42:45 Claimed
11 Chris KNIGHT Male Hazlemere runners Male V40 10 3 00:42:57 Claimed
12 Oliver LAVER Male Male Senior 11 5 00:44:51 Claimed
13 Oliver SNOWDON Male Male Senior 12 6 00:44:55 Claimed
14 Harry MASKELL Male Male Senior 13 7 00:45:06 Claimed
15 Polly LAMBERT Female FU18 2 1 00:45:18 Claimed
16 Daniel DAY Male Male Senior 14 8 00:45:44 Claimed
17 Aaron CARTER Male Male Senior 15 9 00:46:00 Claimed
18 Rhiannon PERRYMENT Female Basingstoke & Mid Hants AC Female V40 3 2 00:46:10 Claimed
19 Kieran COUGHLAN Male Male V50 16 2 00:46:20 Claimed
20 Maddie RAE Female FU18 4 2 00:46:23 Claimed
21 Carl LAVIN Male Male V40 17 4 00:46:44 Claimed
22 Chloe LAVIN Female Female Senior 5 1 00:46:54 Claimed
23 Alexander PRINCE Male Male Senior 18 1 00:46:54 Claimed
24 Mark TIGWELL Male Male V40 19 5 00:47:07 Claimed
25 Carl BRADSHAW Male Sandhurst Joggers Male V50 20 3 00:47:11 Claimed
26 Martin CONNARTY Male Male Senior 21 10 00:47:16 Claimed
27 Simon GRIFFITHS Male Male V50 22 4 00:47:16 Claimed
28 Jack STOREY Male Male Senior 23 11 00:47:29 Claimed
29 James LAWRENCE Male Male Senior 24 12 00:47:43 Claimed
30 Guy PRINCE Male Male V50 25 1 00:48:08 Claimed
31 Shane REDCLIFT Male Male Senior 26 13 00:48:27 Claimed
32 Camilla MOORE Female Female V40 6 3 00:48:29 Claimed
33 Valdo RAFAEL Male Male Senior 27 14 00:48:56 Claimed
34 Callum LAFFERTY Male Male Senior 28 15 00:49:24 Claimed
35 Yue ZHENG Female Female Senior 7 2 00:49:51 Claimed
36 Hugh CHAMBERS Male Male V60 29 1 00:49:58 Claimed
37 Dan JONES Male Male V40 30 6 00:49:58 Claimed
38 Eliott SIMCOCK Male Male Senior 31 16 00:50:03 Claimed
39 Jonathan WHEELWRIGHT Male Male V60 32 2 00:50:08 Claimed
40 Jamie WALKER Male Male Senior 33 17 00:50:58 Claimed
41 Sean ELIAS Male Oxford Tri Club Male Senior 34 18 00:51:20 Claimed
42 Jonathan MARK Male Male Senior 35 19 00:51:25 Claimed
43 Philip WEBBER Male Male V50 36 5 00:51:29 Claimed
44 Joshua LAW Male Male Senior 37 20 00:51:36 Claimed
45 Mieke EVANS Female Female Senior 8 3 00:51:36 Claimed
46 Marijn RUBENS Male Male Senior 38 21 00:51:40 Claimed
47 Nick PAGETT Male Male V50 39 6 00:51:45 Claimed
48 Josh MAIR Male Male Senior 40 22 00:51:45 Claimed
49 Richard BENNETT Male Male V40 41 7 00:52:03 Claimed
50 Lucy HARVEY Female Female Senior 9 4 00:52:09 Claimed
51 Zara HANNOUN Female Female Senior 10 5 00:52:24 Claimed
52 Steve MODINI Male Male Senior 42 23 00:52:25 Claimed
53 Rebecca HICKSON Female Female Senior 11 6 00:52:34 Claimed
54 Paul MANION Male Lonely Goats Running Club Male V50 43 7 00:52:44 Claimed
55 Malcolm MCDONALD Male Marlow Striders Male V60 44 3 00:52:45 Claimed
56 Clive FEAKIN Male Marlow Striders Male V60 45 4 00:52:53 Claimed
57 George ROYAL Male Male Senior 46 24 00:52:57 Claimed
58 Malcolm HAINES Male Male V50 47 8 00:53:04 Claimed
59 Rhodri PHILLIPS Male Male V40 48 8 00:53:16 Claimed
60 David COOK Male Male V50 49 9 00:53:30 Claimed
61 Laura DE KLERK Female Female Senior 12 7 00:53:43 Claimed
62 Adam SINGLETON Male Male V40 50 9 00:54:11 Claimed
63 Louise CONNARTY Female Female Senior 13 8 00:54:21 Claimed
64 Lisa WOODS Female Highworth Running Club Female Senior 14 9 00:54:21 Claimed
65 Richard GOWER Male Male V40 51 10 00:54:30 Claimed
66 George NYAMIE Male Reading Roadrunners Male V50 52 10 00:54:52 Claimed
67 Tim PALMER Male Male V60 53 5 00:54:54 Claimed
68 Rafael POKORNY Male Male Senior 54 25 00:54:58 Claimed
69 Andra EVANS Female Female V40 15 4 00:55:07 Claimed
70 Andrew ROGERS Male Male V40 55 11 00:55:20 Claimed
71 Emma LAX Female Female Senior 16 10 00:55:28 Claimed
72 Luke JOHNSON Male Male Senior 56 26 00:55:31 Claimed
73 Jenny KEITH Female Female Senior 17 11 00:55:31 Claimed
74 Tom MASKELL Male Male Senior 57 27 00:55:35 Claimed
75 TRAN Female Female Senior 18 12 00:55:36 Claim
76 Paul MARTIN Male Male V40 58 12 00:55:38 Claimed
77 Mandie FICKLING Female Female V50 19 1 00:55:45 Claimed
78 Andy BUTLER Male Male V50 59 11 00:56:01 Claimed
79 Jacqueline BOWLES Female Female V50 20 2 00:56:07 Claimed
80 Doug WHITELAW Male Male V60 60 6 00:56:11 Claimed
81 Richard LONG Male Male V70 61 1 00:56:29 Claimed
82 Keith NEWELL Male Male V40 62 13 00:56:44 Claimed
83 Paula MATTHEWS Female Shinfield Running Club Female V50 21 3 00:56:45 Claimed
84 Emma LAWRENCE Female Female V40 22 5 00:56:55 Claimed
85 Dan CAMMISH Male Male Senior 63 28 00:56:57 Claimed
86 Robert CRAGG Male Male V40 64 14 00:57:13 Claimed
87 Howard LEIGH Male Male V60 65 7 00:57:17 Claimed
88 John BUEKERS Male Male V50 66 12 00:57:17 Claimed
89 Becky WHITWORTH Female Markow Striders Female V40 23 6 00:57:19 Claim
90 Marian BURROWS Female Burrows and Holt running club Female Senior 24 13 00:57:24 Claimed
91 Sophie WEBBER Female Female Senior 25 14 00:57:40 Claimed
92 Federica CAPPUCCINI Female Female V40 26 7 00:58:01 Claimed
93 Philip HOLLAND Male Male Senior 67 29 00:58:28 Claimed
94 Philip ALDHAM Male Male Senior 68 30 00:58:29 Claimed
95 Russell BROWN Male Male V40 69 15 00:58:41 Claimed
96 Kevin SLAUGHTER Male Male V40 70 16 00:59:09 Claimed
97 Clive JOHNSON Male Male V60 71 8 00:59:12 Claimed
98 Matt TOWNSEND Male Male Senior 72 31 00:59:13 Claimed
99 Renata CORBETT Female Female Senior 27 15 00:59:15 Claimed
100 Joel STERN Male Male Senior 73 32 00:59:30 Claimed
101 Irena RATTRAY Female Female Senior 28 16 00:59:33 Claimed
102 Steven MAUNDER Male Lonely Goat RC Male V50 74 13 00:59:48 Claimed
103 Jo SHERMAN Female Female V40 29 8 00:59:50 Claimed
104 Ian POOLE Male Male V60 75 9 00:59:51 Claimed
105 Brian OXBROUGH Male Male V70 76 2 00:59:55 Claimed
106 Caroline DI FRANCO Female Marlow Striders Female V40 30 9 01:00:04 Claimed
107 Jenny BRYDEN Female Female Senior 31 17 01:00:05 Claimed
108 Darren SLAUGHTER Male Male V40 77 17 01:00:13 Claimed
109 Ian GASCOIGNE Male Male V60 78 10 01:00:27 Claimed
110 Lynne MOORE Female Female V50 32 4 01:00:54 Claimed
111 Annette O'CONNOR Female Female Senior 33 18 01:00:56 Claimed
112 Jim LAWLOR Male Male V40 79 18 01:01:01 Claimed
113 Ralph SEIDLER Male Male V50 80 14 01:01:29 Claimed
114 Charlotte MALYNN Female Female Senior 34 19 01:01:44 Claimed
115 Vicki COLLINS Female Female V40 35 1 01:01:53 Claimed
116 Emma GRIFFITHS Female Female V40 36 2 01:01:54 Claimed
117 Kate HOWE Female Female Senior 37 20 01:01:59 Claimed
118 Fiona JOYCE Female Female V40 38 10 01:02:32 Claimed
119 Matthew COX Male bracknell forest runners Male Senior 81 33 01:02:47 Claimed
120 Natalie HIGLEY Female Female Senior 39 21 01:02:54 Claimed
121 Kathryn JONES Female bracknell forest runners Female Senior 40 22 01:02:56 Claimed
122 Lauren ALDERSLADE Female Female Senior 41 23 01:03:45 Claimed
123 Glyn WATKINS Male Metros RC Male V60 82 11 01:03:47 Claimed
124 Michelle SLAUGHTER Female Female V40 42 11 01:03:49 Claimed
125 Paul BRETT Male Male V50 83 15 01:03:58 Claimed
126 Malin THOMAS Female Female V40 43 12 01:04:01 Claimed
127 Linda Frances DUNNE Female Metros RC Female V50 44 5 01:04:06 Claimed
128 Eloise ATTFIELD Female Female Senior 45 24 01:04:18 Claimed
129 Madeleine YOUNG Female Female V50 46 6 01:04:19 Claimed
130 Dylan JOHN Male Male Senior 84 34 01:04:20 Claimed
131 Frances CORCORAN Female Female V40 47 13 01:04:20 Claimed
132 Lorraine O'DONOVAN Female Metros RC Female V50 48 7 01:04:23 Claimed
133 Andy MARTIN Male Male V40 85 19 01:04:34 Claimed
134 Ben LEWIS Male Male V50 86 16 01:04:45 Claimed
135 Anthony JEWELL Male Male V60 87 12 01:04:57 Claimed
136 Aaron JEWELL Male Male Senior 88 35 01:04:58 Claimed
137 Ness BURGESS Female Female V50 49 8 01:05:05 Claimed
138 Rachel WALTERS Female Female V50 50 9 01:05:07 Claimed
139 Melissa HOWE Female Female Senior 51 25 01:05:09 Claimed
140 Ruth HARRIES Female Lonely Goat RC Female Senior 52 26 01:05:09 Claimed
141 Matthew SAUNDERS Male Male V40 89 20 01:05:09 Claimed
142 Richard WILLIAMS Male Male V40 90 21 01:05:36 Claimed
143 Louise SWEETNAM Female Female V40 53 14 01:05:37 Claimed
144 Helen TRENCHARD Female Female Senior 54 27 01:05:38 Claimed
145 Hana BARRETT Female Female Senior 55 28 01:05:53 Claimed
146 Angela PADDON Female Female V50 56 10 01:06:02 Claimed
147 Clare STIMPSON Female Female Senior 57 29 01:06:04 Claimed
148 Alina MIKHAILOVA Female Female Senior 58 30 01:06:32 Claimed
149 Andrea TALLIS Female Female V40 59 15 01:06:40 Claimed
150 Joseph SINCLAIR PARKER Male Male Senior 91 36 01:06:42 Claimed
151 Daniel LINDENBAUM Male Male V50 92 17 01:07:02 Claimed
152 Liz PARKER Female Female V50 60 11 01:07:11 Claimed
153 Marie GRATTON Female reading joggers Female V40 61 16 01:07:12 Claimed
154 Maria PATRICIO Female Oxford Tri Club Female Senior 62 31 01:07:58 Claimed
155 Bob WALLACE Male Watford Joggers Male V70 93 3 01:08:10 Claimed
156 Wayne HEWIT Male Male V40 94 2 01:08:51 Claim
157 William HEWITT Male Male V40 95 3 01:09:02 Claim
158 Jake RIGBY Male Male Senior 96 37 01:09:44 Claimed
159 Stephen BOUGHTON Male Male Senior 97 2 01:09:44 Claimed
160 Beverley NEWMAN Female Castle Point Joggers Female V60 63 1 01:09:51 Claimed
161 Rosie RIMEN Female Female Senior 64 32 01:09:54 Claimed
162 Jason BOWLES Male Male V40 98 22 01:10:07 Claimed
163 Sasha MILBURN Female Female V50 65 12 01:10:17 Claimed
164 Patricia THOMAS Female Ealing Southall & Middlesex Athletics Club Female V50 66 13 01:10:32 Claimed
165 Kate THURLING Female Female V40 67 17 01:10:47 Claimed
166 Danielle KLEPPING Female Female Senior 68 33 01:11:16 Claimed
167 Melissa DUNN Female Female Senior 69 34 01:11:25 Claimed
168 Jonathan WHEELER Male London Frontrunners Male V40 99 23 01:11:28 Claimed
169 Julie BOARD Female Female V60 70 2 01:11:31 Claimed
170 Steve BOND Male Runthrough UK Male V50 100 18 01:11:32 Claimed
171 Janet BERGER Female Female V40 71 18 01:11:34 Claimed
172 Steve GILL Male Male V70 101 4 01:11:52 Claimed
173 Phil CLEMAS Male Male V50 102 19 01:12:31 Claimed
174 Amy GOLDBY Female Female V40 72 19 01:12:32 Claimed
175 Laura COLLINGRIDGE Female Female Senior 73 35 01:13:02 Claimed
176 Katy WOLSTENCROFT Female Dacorum & Tring AC Female Senior 74 36 01:13:02 Claimed
177 Helen WOLSTENCROFT Female Female Senior 75 37 01:13:02 Claimed
178 Freya RILEY Female Female Senior 76 38 01:13:14 Claimed
179 Sophie GRANT Female Female Senior 77 39 01:13:43 Claimed
180 Jack GRANT Male Male Senior 103 38 01:13:44 Claimed
181 Ben KIRKLAND Male Male Senior 104 39 01:14:44 Claimed
182 Stuart HARDMAN Male Male V50 105 20 01:16:02 Claimed
183 Roberta COOPER Female Female V40 78 3 01:16:10 Claimed
184 Susie BARBER Female Female V40 79 20 01:16:11 Claimed
185 Rob BARBER Male Male V40 106 24 01:16:11 Claimed
186 K DOWLING Male Male V50 107 21 01:16:17 Claimed
187 Lisa JAY Female Massey Ferguson Running Club Female V40 80 21 01:16:47 Claimed
188 Tracy WOOD-MAUNDER Female Lonely Goat RC Female Senior 81 40 01:18:04 Claimed
189 Kimberley WOOD Female Female Senior 82 41 01:18:45 Claimed
190 Helen MALE Female Female Senior 83 42 01:20:24 Claimed
191 Linda WRIGHT Female Female V60 84 3 01:20:37 Claimed
192 Matt TAYLOR Male Male V40 108 25 01:21:39 Claimed
193 Deborah BAKER-THOMAS Female Female V40 85 22 01:21:47 Claimed
194 Sarah WALMSLEY Female Female V50 86 14 01:23:14 Claimed
195 Deirdre PHILPOTT Female Tri50 Female V60 87 4 01:23:48 Claimed