Sheffield City 10k

Next Race: 09/10/2022

10k Results


10/10/2021, 10:00
Position First Name Last Name Gender Club Time Action
1 Unknown Unknown 39:05.70 Claim
2 Scott Watson Male Hillsborough & Rivelin RC 39:46.10 Claimed
3 Sam Evans Male 40:59.40 Claimed
4 Daniel Handisides Male 41:11.70 Claimed
5 Matthew Burden Male 41:38.60 Claimed
6 James Mountain Male 41:49.50 Claimed
7 Holly Haywood Female 41:52.60 Claimed
8 David Mellor Male 42:31.40 Claimed
9 Philip James Bowen Male 42:43.80 Claimed
10 Mark Ayre 42:50.30 Claimed
11 Mark Goodison Male 44:34.80 Claimed
12 Gavin Sanderson 44:41.70 Claim
13 Steve Horne Male 44:49.70 Claimed
14 Matt Govan Male 44:51.40 Claimed
15 Sally Hook Female 45:01.70 Claimed
16 Caz Kay Female 45:20.10 Claimed
17 Andrzej Biegala Male 45:20.90 Claimed
18 Edward Goodison Male 45:34.40 Claimed
19 James Broomhead Male 46:14.20 Claimed
20 Jonathan Allen Male 46:27.20 Claimed
21 Paul Robins 46:34.80 Claim
22 Mark Wood Male N/A 46:55.20 Claimed
23 Mateusz Wojcik Male 47:15.90 Claimed
24 Salah Abdullah 47:46.70 Claim
25 Luke Muress Male 48:17.30 Claimed
26 Joe Colvin 00:48:19 Claim
27 Michael Reed Male 48:27.10 Claimed
28 Sam Heatley 48:28.20 Claim
29 Jason Lyon Male 48:29.90 Claimed
30 Millie Hindle Female 49:10.60 Claimed
31 Robyn Quinn Female 49:21.80 Claimed
32 Austen Nuttall Male 49:33.40 Claimed
33 Ben Alan Inns Male 49:34.90 Claimed
34 Emma Poulten Female 49:42.90 Claimed
35 Colin Shorrock Male 49:43.90 Claimed
36 Tom Calder Male 49:49.30 Claimed
37 Samantha Maher Female 49:52.50 Claimed
38 David Rogers Male 49:54.60 Claimed
39 Simon Wilkinson Male 50:16.30 Claimed
40 50:28.70 Claim
41 Jamie Welch Male 50:52.50 Claim
42 Elinor Snape Female 00:51:14 Claimed
43 Maxwell Butcher Male 51:14.70 Claimed
44 Marc Wilcox Male 00:51:21 Claimed
45 Mark Wright Male 51:53.30 Claimed
46 Jonathan Rippon Male 51:57.90 Claimed
47 Matt Robinson Male 00:52:24 Claimed
48 Katie Jordan Female 53:15.60 Claimed
49 Jennifer Foster Female 53:22.50 Claimed
50 David Poole Male 53:40.30 Claimed
51 Alex Nicholson 53:45.70 Claim
52 Matthew Scholes Male 53:53.70 Claimed
53 Gavin Allerton Male 54:02.90 Claimed
54 Ian Foy Male 54:07.20 Claimed
55 Fiona Heath Female 54:24.60 Claimed
56 Peter Evans Male 54:38.30 Claimed
57 Martyn Bramhall Male 54:43.50 Claimed
58 Sarah Colliver Female 54:50.70 Claimed
59 Neil Bull Male 00:55:24 Claimed
60 Iona Allan 55:25.80 Claim
61 Joanne Charlesworth Female 55:34.80 Claimed
62 Lisa Vickers 55:46.90 Claimed
63 Unknown Unknwon 56:40.60 Claim
64 Martin Webb Male 56:47.70 Claimed
65 Karen Owens Female 56:59.50 Claimed
66 Tanner Gordon 57:02.40 Claim
67 Oliver Boddye Male 57:04.20 Claimed
68 Fiona Matthews Female 57:06.50 Claimed
69 Iris Shorrock Female 57:06.80 Claimed
70 Laura Brown Female 57:31.30 Claimed
71 Paula Briggs Female 58:19.40 Claimed
72 Darren Mills Male 58:23.70 Claimed
73 Elisabeth Dally Female 58:23.90 Claimed
74 Sue Malcolm Female 00:58:38 Claimed
75 Sunit Vasir Male 58:38.50 Claimed
76 Francesca O'Brine Female 58:58.80 Claimed
77 Pippa Lodge Female 59:12.20 Claimed
78 Laurence Lennon Male Abbey Runners 59:18.80 Claimed
79 Emma Walkinshaw Female 59:25.70 Claimed
80 Lisa Wright Female 59:43.10 Claimed
81 Jonathan Cardwell Male 01:00:11.20 Claimed
82 Marc Holliday Male 01:00:20.20 Claimed
83 Nicola Mills Female 01:00:22.50 Claimed
84 David Turner Male 01:00:35.60 Claimed
85 Dale Tucker Male 01:00:40.70 Claimed
86 Michael Watson 01:00:41.80 Claim
87 Natalie Bayarri Female 01:00:42.40 Claimed
88 Carrie Martin Female 01:00:57.60 Claimed
89 Karen Johnson Female 01:00:57.80 Claimed
90 01:00:58.10 Claim
91 01:00:58.40 Claim
92 01:01:10.90 Claim
93 Martyna Jasieniak Female 01:01:13 Claimed
94 Christian Pulman Male 01:01:32 Claimed
95 Jessica Presland Female 01:01:59.20 Claimed
96 Richard Thomas Male 01:02:10.40 Claimed
97 Matt Dyson Male 01:02:26.50 Claimed
98 Samantha Johnson 01:02:28 Claim
99 Emma Pandhal Female 01:02:38 Claimed
100 Lisa Rivers Female 01:02:43.10 Claimed
101 Julie Hyde Female 01:02:51 Claimed
102 Emma Duckworth Female 01:02:54.30 Claimed
103 Mary Female 01:02:58.60 Claimed
104 Clarke Abad Male 01:03:04.20 Claimed
105 Unknown Unknown Female 01:03:10 Claimed
106 Daniel Smith Male 01:03:34.40 Claimed
107 01:03:36.40 Claim
108 Josie Mortimer Female 01:03:41.50 Claimed
109 Mark Watchorn Male 01:03:58.40 Claimed
110 Rosie Prior Female 01:04:08.70 Claimed
111 Tom Bell Male 01:04:16.50 Claimed
112 Sian Boyle Female 01:04:35.60 Claimed
113 James Billington 01:04:47.40 Claim
114 Peter Summers Male 01:04:51.70 Claimed
115 Lukasz Pacholec Female 01:04:56.90 Claimed
116 Katrina Gibson 01:05:10 Claim
117 Laura Carnall Female 01:05:22.60 Claimed
118 Grace Whiting Female 01:05:25.20 Claimed
119 Lyndsey Greenan Female 01:05:25.50 Claimed
120 Sarah Lewis Female 01:05:45.60 Claimed
121 Craig Coy Male 01:05:58.80 Claimed
122 Lucy Turner Female 01:06:59.70 Claimed
123 Alex Wirth Male 01:07:14.20 Claimed
124 Simon Faulkner-Duke Male 01:07:14.90 Claimed
125 Steve Lyon Male 01:07:20.10 Claimed
126 Lee Atkinson Male 01:07:52.70 Claimed
127 Shelley Cooper Female 01:08:11.20 Claimed
128 Jackie Hutchinson Female 01:08:23.10 Claimed
129 Charlie Ramsell 01:08:38.60 Claim
130 Jo Hardy Female 01:08:49.60 Claimed
131 Sam Marriott Female 01:09:01.50 Claimed
132 Rebecca Morton Female 01:09:46.60 Claimed
133 Janet Clark Female Kimberworth Striders 01:09:46.80 Claimed
134 Jenny Renshaw 01:09:53.30 Claim
135 Claudia Whale Female 01:09:53.60 Claimed
136 Lara Howe Female 01:09:56.10 Claimed
137 Debbie Ferguson Female 01:10:09.80 Claimed
138 Peter Reynolds Male Lonely Goat RC 01:10:18.30 Claimed
139 Ann Clark Female 01:10:32.50 Claimed
140 Jacqueline Hutchinson Female 01:11:28.40 Claimed
141 Brigid Ray Female 01:11:36.60 Claimed
142 Millie Clarke Female 01:11:36.80 Claimed
143 Tara Appleyard Female 01:11:45.60 Claimed
144 Ruth Rogers Female 01:12:03 Claimed
145 Kenny Phiri Male 01:12:31.50 Claimed
146 Tracy Smallman Female 01:12:31.90 Claimed
147 Louise Cutts Female 01:12:45.70 Claimed
148 01:12:46.10 Claim
149 01:12:57.80 Claim
150 Clare Campling Female 01:13:00.30 Claimed
151 Ross Connell Male Gainsborough & Morton Striders AC 01:13:56 Claimed
152 Letwina Mutamba Female 01:14:12.50 Claimed
153 Tracey Robinson Female 01:14:20.80 Claimed
154 Abbie Martin Female 01:14:21.10 Claimed
155 Fiona Pembridge Female 01:14:22.90 Claimed
157 Melody Mills Female 01:15:47 Claimed
158 Jen Edwards Female 01:16:31.50 Claimed
159 Esther Kent Female 01:16:31.90 Claimed
160 Shelley Garlington Female 01:17:08.30 Claimed
161 Sam Townend Female 01:17:19.50 Claimed
162 Lisa Female 01:17:19.90 Claimed
163 Louise Female 01:17:59.60 Claimed
164 Daniel Green Male 01:18:15.70 Claimed
165 Katharine Fox Female 01:18:16.20 Claimed
166 Eleanor Radley Female 01:18:59.50 Claimed
167 Malcolm Rhodes Male Rotherham harriers 01:20:04.70 Claimed
168 Mark Pitfield Male 01:21:30.20 Claimed
169 J. Spencer Male 01:23:05.40 Claimed
170 Anna Harvey Female Rothwell Harriers & AC 01:23:07.40 Claimed
171 Heath List Male Rothwell Harriers & AC 01:23:16.10 Claimed
172 Clive La Court Male 01:23:54.60 Claimed
173 Carol Hughes Female 01:25:38.90 Claimed
174 Tom Ashe Male 01:28:35.90 Claimed