Thames Valley Spring Duathlon & Lake Runs

Dorney Lake, Lake End Road, Eton College, WINDSOR. SL4 6FJ

Duathlon - Standard Results


17/04/2021, 08:00
Position First Name Last Name Gender Club Category Gender Position Category Position Gun Time Time Action
1 Alexander FORTUNE Male V40 1 1 01:55:56 Claimed
2 Callum TOOLE Male trisurrey SEN 2 1 01:56:40 Claimed
3 Pete SUTTON Male TriForce Endurance V40 3 2 01:57:06 Claimed
4 Giles HEAMAN Male Bustinskin Triathlon Club V40 4 3 01:57:37 Claimed
5 George EYLES Male V40 5 4 01:59:24 Claimed
6 Richard PYWELL Male Team Bottrill SEN 6 2 02:02:27 Claimed
7 Giovanni CARRIERE Male Hampstead Triathlon Club V40 7 5 02:02:28 Claimed
8 Andy THOMPSON-BURN Male SEN 8 3 02:02:57 Claimed
9 Patryk HUCZKOWSKI Male United Eagles CT V40 9 6 02:05:04 Claimed
10 Justin MARSHALL Male SEN 10 4 02:06:17 Claimed
11 Simon BARBOUR Male Tri2O Triathlon Club SEN 11 5 02:06:29 Claimed
12 Stewart FRY Male Viceroys Triathlon Club V40 12 7 02:06:46 Claimed
13 Barney ROWLAND Male SEN 13 6 02:06:51 Claimed
14 Thomas MCMANNERS Male UNIVERSITY OF BATH TRIATHLON CLUB SEN 14 7 02:07:48 Claimed
15 Harry PICKERING Male SEN 15 8 02:08:42 Claimed
16 Dan WILKINSON Male SEN 16 9 02:09:52 Claimed
17 Dorian CRAIG Male ABCPure V40 17 8 02:09:58 Claimed
18 Lee CLARE Male Endurance Hub Tri Team SEN 18 10 02:11:53 Claimed
19 Tim SEDDON Male V50 19 1 02:11:57 Claimed
20 Matt ANSELL Male RAF Triathlon SEN 20 11 02:12:38 Claimed
21 Ben SCHOOLING Male V40 21 9 02:12:45 Claimed
22 Greg SPEAKMAN Male London Frontrunners SEN 22 12 02:12:56 Claimed
23 Duncan MILLER Male SEN 23 13 02:13:26 Claimed
24 Darryl STILL Male Southampton Triathlon Club V40 24 10 02:13:56 Claimed
25 Darren HEWSON Male Ehub V50 25 2 02:14:14 Claimed
26 Christian ORR Male UK Fire and Rescue Service Triathlon V40 26 11 02:14:30 Claimed
27 Mark BETTELS Male SEN 27 14 02:14:30 Claimed
28 Ashley LAKE Male SEN 28 15 02:14:34 Claimed
29 Rhys JENNINGS Male SEN 29 16 02:14:37 Claimed
30 Paul TRAILL Male Endurance Hub Tri Team V40 30 12 02:15:51 Claimed
31 Jonathan THOMSON Male Willesden Triathlon Club V40 31 13 02:16:13 Claimed
32 Jasper COOPER Male SEN 32 17 02:16:25 Claimed
33 James ANDREWS Male Velo Club Godalming Haslemere V40 33 14 02:16:27 Claimed
34 Chris MAYHEW Male Tri Surrey Triathlon Club V40 34 15 02:18:01 Claimed
35 Crispin KNILL Male Maidenhead CC SEN 35 18 02:18:18 Claimed
36 Gavin BOOKER Male Endurance Hub Tri Team V50 36 3 02:18:48 Claimed
37 Phil THOMAS Male ABCPure SEN 37 19 02:18:55 Claimed
38 Demetrious KALLI Male V50 38 4 02:19:15 Claimed
39 Jenny MILLETT Female Tri Surrey Triathlon Club SEN 1 1 02:21:04 Claimed
40 Dawson HARDIMAN Male Viceroys V50 39 5 02:22:23 Claimed
41 Darren COLE Male V40 40 16 02:22:31 Claimed
42 Sam RAWSTHORNE Male SEN 41 20 02:22:40 Claimed
43 Georgina CHALFONT Female SEN 2 2 02:23:46 Claimed
44 Mark WILSON Male Berkshire Tri Squad V50 42 6 02:23:54 Claimed
45 Charles PINTAUD Male SEN 43 21 02:24:30 Claimed
46 Peter Male SEN 44 22 02:24:49 Claim
47 Waldo BARZYCKI Male V40 45 17 02:24:53 Claimed
48 Katherine JONES Female Abingdon Vale Triathlon Club SEN 3 3 02:26:04 Claimed
49 Jason CLARK Male V40 46 18 02:26:08 Claimed
50 Alistair HAMMOND Male SEN 47 23 02:26:14 Claimed
51 Andreas ADAMIDES Male SEN 48 24 02:26:17 Claimed
52 Keiran MILLARD Male V50 49 7 02:27:00 Claimed
53 James ANDERSON Male Team Kennet Triathlon & AC V40 50 19 02:27:02 Claimed
54 Sophie BOWDEN Female SEN 4 4 02:27:41 Claimed
55 Peter KENDON Male V40 51 20 02:27:58 Claimed
56 Phil SPROSTON Male V40 52 21 02:28:24 Claimed
57 Massimo BASTIANELLI Male V40 53 22 02:29:07 Claimed
58 Chris PERRY Male V50 54 8 02:29:46 Claimed
59 Paul ROWAN Male V50 55 9 02:30:50 Claimed
60 Gemma SIMISTER Female V40 5 1 02:31:15 Claimed
61 Nicky Female Portsmouth Triathletes V40 6 2 02:31:38 Claim
62 Stewart HACKMAN Male Thames Valley Triathletes (TVT) V50 56 10 02:32:18 Claimed
63 Michael TURK Male Running Forever RC V40 57 23 02:33:37 Claimed
64 Sam HUGHES Male SEN 58 25 02:33:58 Claimed
65 Brandon David MOOD Male SEN 59 26 02:34:13 Claimed
66 Mark ROSS Male SEN 60 27 02:36:11 Claimed
67 Luke HARDING Male SEN 61 28 02:36:11 Claimed
68 Laura SHULMAN Female ABC Pure SEN 7 5 02:36:27 Claimed
69 Peter HODGSON Male LBRR V50 62 11 02:36:53 Claimed
70 Ralph WINTER Male V40 63 24 02:37:16 Claimed
71 Alfie BRIERLEY Male Fox Race Team SEN 64 29 02:39:59 Claimed
72 Hayley LUCAS Female Evo Tri Club SEN 8 6 02:42:05 Claimed
73 Jamie ARBERRY Male SEN 65 30 02:42:58 Claimed
74 Kasia TURECKA Female SEN 9 7 02:47:06 Claimed
75 Alastair KILLHAM Male SEN 66 31 02:47:48 Claimed
76 Stuart ROBINSON Male Evo Triathlon Club V50 67 12 02:47:51 Claimed
77 Nicola BISHOP Female SEN 10 8 02:49:53 Claimed
78 Claire CARLIN Female Goalspecfic/Tri Purbeck SEN 11 9 02:50:37 Claimed
79 Andrzej WARHAFTIG Male Hillingdon Triathletes V70+ 68 1 02:51:45 Claimed
80 Paul THOMPSON Male V40 69 25 02:52:33 Claimed
81 Cristobal LOWERY Male SEN 70 32 02:53:38 Claimed
82 Paul CARLIN Male TriPurbeck V50 71 13 02:55:30 Claimed
83 Lee BISHOP Male SEN 72 33 03:00:26 Claimed
84 Jane THORPE Female V40 12 3 03:01:27 Claimed
85 Hannah GASKELL Female SEN 13 10 03:04:07 Claimed
86 Arvind AHLUWALIA Male Run Things Run Club V40 73 26 03:08:09 Claimed
87 Gary DONALD Male London Wheelchair Triathlon Club V60 74 1 03:12:38 Claimed
88 Lisa SAMMONS Female SEN 14 11 03:13:39 Claimed