Coventry 10K 10Km 19 11 2017 Results

Pos Firstname Lastname Club Overall Time Actions
1 james douglas 34:03.8
2 Mark Lambell 35:08.5 Claim
3 John Uff 36:41.9 Claim
4 Tori Green Rugby and Northampton Athletics Club 37:51.6
5 Jack Edwards 38:03.4
6 Alex Bruce 38:26.0
7 Nicki Nealan 38:29.7 Claim
8 Andy Hibbert 40:40.7 Claim
9 Hannah Froud New Forest Runners 40:42.9
10 Peter Eckersley BRAT 42:05.0
11 Sian Powell kidderminster & stourport 42:07.3
12 David Matthews 42:21.5
13 Rolf Hoelmer Hinckley Running Club 42:34.4
14 Phil Elwell 42:44.8 Claim
15 Oliver Lole 42:50.1 Claim
16 Chris Johnson 42:55.9
17 Richard Barrs 43:06.6
18 Mark Robbins 43:17.1 Claim
19 Emma Garnett 43:55.8 Claim
20 Sue Leonard 43:58.1
21 Marie Edmunds 44:14.4 Claim
22 simon reed 44:19.1 Claim
23 Martin Farrell 44:51.5
24 Emma Brewin portsmouth joggers 44:56.4
25 Nick Bernards 45:32.9
26 Lisa Abbott 45:37.1 Claim
27 Paul Halward 45:56.7
28 Craig Murray 46:08.6
29 Paul Foster 46:13.0
30 Neil Ellis 46:37.3 Claim
31 Luke Smith 46:38.9 Claim
32 Stephen Croft 47:11.4
33 Nathan Smith 47:14.7 Claim
34 Paul Fuller 47:21.6
35 Anton Thompson-Clark 47:31.0
36 Harry Greenall Network Rail Apprentices 47:38.7
37 Amanda Shaw 47:41.2 Claim
38 Alex Sheridan 47:46.3
39 Barbara Preston 47:50.2
40 ALAN MILSOM 47:58.2
41 Aaron Satchwell 48:11.6 Claim
42 Steven Bell Network Rail Apprentices 48:18.9
43 Adrian Cox 48:30.1
44 David Giles 48:41.3
45 Craig Thorne Network Rail Apprentices 48:46.1
46 mark jeffrey coventry triathletes 48:54.5
47 Patrick Barrett 49:02.4
48 Steven Henderson 49:17.0
49 James Swift 49:22.4
50 Chris Cheatle 49:24.1
51 Andy Blake 49:58.4 Claim
52 Graham Edwards 49:59.6 Claim
53 Alex Copeland 50:11.5 Claim
54 Chris Turner Network Rail Apprentices 50:17.0
55 Tony Band 50:22.2
56 Alex Twamley 50:31.3
57 Michael Claridge 50:33.0
58 Mark Green 50:34.8
59 ryan robinson 50:42.8
60 Andrew Irwin 50:44.9
61 Liz Pharoah Northbrook AC 50:55.5
62 Duncan Greaves 51:02.0 Claim
63 Juliet Orme 51:04.1
64 Gavin Crockwell 51:06.6
65 Callum Boti 51:10.1
66 Jane Cryer Run Like a Girl 51:23.5
67 Lee Fox 51:33.0
68 Leanne Miller Penny Lane Striders 51:35.0
69 Pablo Meissner Network Rail Apprentices 51:38.4
70 Luke Dixon 51:38.9
71 Michaela Thompson Bournville Harriers 52:13.6
72 Lori Orme 52:20.4
73 Tomasz Urbanski 52:39.2 Claim
74 Ben Jones 52:41.1 Claim
75 Caroline Bertee 52:44.2
76 Damian Kaminski 52:51.6
77 Marcin Paprocki 52:53.5 Claim
78 Andrew Bursell 52:55.2 Claim
79 Carol Rees 52:58.9 Claim
80 unknown unknown 53:01.8
81 Abi Lewis 53:03.3
82 Lesley Twamley 53:08.4 Claim
83 Ian Black 53:19.7
84 Andrew Beesley 53:20.2
85 Rob Chappell 53:20.9
86 vicky mason 53:33.6
87 Jag Dhesi 53:46.2 Claim
88 Tomas Berry 53:48.6
89 Rupinder Sahota 53:51.3 Claim
90 Martin Foster Bournville Harriers 53:54.3
91 Derek Simpson 53:56.4 Claim
92 Alex Sheridan 54:09.2
93 Oliver Jhonston 54:09.9 Claim
94 LISA GOODWIN Vegan Runners UK 54:18.9
95 Catriona McAulay 54:28.9 Claim
96 Alli Coyne Redway Runners 54:30.3
97 Sarah Richards 54:31.7
98 George Duggins Spinx Club 54:48.2
99 Tom Wallis 54:57.1
100 Yousef Haque Network Rail Apprentices 55:03.1