Reading Rivermead 10km 10Km 05 11 2017 Results

Pos Firstname Lastname Club Overall Time Actions
1 Thomas Dell Vale of Aylesbury AC 34:45.3
2 Ryan O'Brien Reading AC 35:02.8 Claim
3 Chris Lucas 35:44.5 Claim
4 Jeremy Dell Vale of Aylesbury AC 35:51.4
5 Victor Domarco Garcia 36:26.3 Claim
6 Naomi Mitchell Reading AC 37:02.4
7 James Clayton 37:12.9 Claim
8 Brian Kirsopp reading roadrunners 38:19.6
9 Jordan Andrews 38:56.0
10 Kerry Turner 39:14.8
11 Rich Warner Benson Striders 39:21.5
12 Mike POWELL 39:23.6
13 Amber Gascoigne 39:25.2 Claim
14 Kevin Wheeler 39:43.1 Claim
15 Gavin Mead 39:59.8
16 Royston Denny Shape Shifters Run Club ssrunclub.co.uk 40:18.7 Claim
17 Nick Fone 42:17.7 Claim
18 Kingsley Nanton Chiltern Harriers 42:54.1
19 Ben Halcomb 43:37.6 Claim
20 John Marriott 43:53.7 Claim
21 Laura Peatey 44:32.0 Claim
22 Andrew Bryson 44:35.4 Claim
23 Julian Hancock 44:45.2 Claim
24 Kieran Chaplin 45:37.9
25 Stuart Outterside 45:53.7 Claim
26 Darren Kinder 46:01.2 Claim
27 Tom Green 46:05.6 Claim
28 Daniel Kennedy 46:13.5
29 Julian Pitt 46:13.8 Claim
30 Terry Clarke 46:23.5 Claim
31 Stefan Kisiel 46:27.6 Claim
32 Stephen Collinge 46:31.6 Claim
33 gabriel Mudzi Shape Shifters 46:39.0
34 Jason Hastings 46:42.9
35 Georgia Marriott 46:49.4 Claim
36 Keeley Sinclair 46:54.2 Claim
37 RIchard Davis 47:02.0
38 Roger Jordan 47:08.6 Claim
39 Martin Roberts 47:15.9
40 unknown unknown 47:35.1 Claim
41 07533640695 mudzi Mhofu 47:38.2
42 David Maycock 47:38.7 Claim
43 Elaine Chapman 47:52.0 Claim
44 George Butler 47:54.5
45 unknown unknown 48:03.9 Claim
46 Jason Minns 48:17.7
47 Rob Medley 48:24.6 Claim
48 JONATHAN JONES 48:50.0 Claim
49 Adam Smith 48:54.1 Claim
50 Tom Hibbs 48:58.9 Claim
51 Andrew Burland 49:01.6
52 SARAH ROBBINS 49:03.6 Claim
53 PAUL ROBBINS 49:24.2 Claim
54 Richard Smedley-stevenson 49:51.7 Claim
55 Tom Butler 50:07.3
56 Sara Lopez 50:52.3 Claim
57 Dan Middleditch 50:57.4
58 Elaine Rooney 51:16.4 Claim
59 Ledell Canning 51:21.1 Claim
60 paul emery bracknell forest runners 51:22.6
61 Steph Cook 51:28.4 Claim
62 Andrew Edmunds 51:58.9 Claim
63 Laura McNally 52:10.8 Claim
64 Paul de Croos 52:24.1
65 Nick Fisher 52:28.7
66 Sarah Phillips Tri2o 52:37.0
67 Stephanie Cuthbertson None 52:47.1
68 Paul Russell 52:48.3 Claim
69 Dan Gurney 53:04.0 Claim
70 Dorota Maria Bandura 53:18.7 Claim
71 Emily Gouch 53:19.4
72 James Tinson 53:23.8
73 Alexandra Carter 53:28.0
74 David Reading 53:33.2
75 Louise Field 53:47.9
76 Louise Edmunds 53:53.4 Claim
77 Lynn Hawkins 54:04.9
78 Emma Marshall 54:07.8 Claim
79 Alan Nicolson 54:13.1 Claim
80 Wesley Sutherland 54:14.0 Claim
81 Terry Jordan Shape Shifters Run Club 54:18.7 Claim
82 Anton Andersen 54:36.7
83 Rhys Keeling 54:38.3
84 Cliodhna Kennedy 54:52.7 Claim
85 RICHARD BYRNE 55:05.1 Claim
86 Eve Conde Roberts 55:12.8
87 Shayne de Jager 55:16.5
88 Simon Vayro Hazlemere runners 55:19.7
89 Chiara Trentin 55:26.0 Claim
90 Kerry Wellman 55:28.5 Claim
91 Emma Doyle 55:32.5
92 Amy Poynton 55:37.5 Claim
93 chris green 55:44.6 Claim
94 Siobhan James bracknell forest runners 55:45.9
95 Sarah Gray 56:10.5 Claim
96 Nicola Abbott 56:12.4
97 Chris Jordan Shape Shifters Run Club 56:25.8 Claim
98 Anthony Charles Shape Shifters Run Club 56:26.3
99 Adele Ryle 56:38.7 Claim
100 unknown unknown 56:39.2 Claim