Sri Chinmoy 5K Series Flying Falcon 5 31 07 2017 Results

Pos Firstname Lastname Club Overall Time Actions
1 Jonny Hay Aldershot and Farnham District 14:37.0
2 Ben Toomer hercules wimbledon 15:12.0 Claim
3 Ryan Evans South London H 15:28.0 Claim
4 Charles Houston Thames Valley Harriers 15:36.0
5 Andy Hamilton South London Harriers 15:47.0
6 Richard Phillips Serpentine 16:04.0 Claim
7 Nicolas Besson Serpentine 16:10.0 Claim
8 Andrew Inglis Cambridge H 16:23.0 Claim
10 Steve Woolley west 4 harriers 16:28.0
9 Ricky Owers Trent Park RC 16:28.0 Claim
11 Keith MacIntosh Wimbledon Windmilers 16:33.0
12 Neil Hume Garden city runners 16:36.0
13 James Kessell Clapham Chasers 16:38.0 Claim
14 Mark Finbow South London Harriers 16:41.0
15 Stephanie Davis Clapham Chasers 16:50.0 Claim
16 Jarek Olszowka Serpentine 16:58.0
17 David Williams Sutton runners 16:58.0
18 Paul Brennan Trent Park RC 16:59.0 Claim
19 Michael Huntley Kingston Athletics & Polytechnic Harriers 17:04.0
20 Duncan Lawrence Fulham RC 17:09.0 Claim
21 Robert Tuer hercules wimbledon 17:11.0 Claim
22 Craig Johnston mornington chasers 17:13.0 Claim
24 Gavin Brandie Clapham Chasers 17:17.0
23 Stephen Philcox Ilford AC 17:17.0 Claim
25 James Huish Garden city runners 17:18.0
26 julian gevers kent ac 17:19.0
29 Alexander Lake serpentine running club 17:21.0 Claim
27 Robert Wilcox stragglers 17:21.0 Claim
28 James Arrowsmith Trent Park RC 17:21.0 Claim
30 Jonathan Moscrop Serpentine 17:22.0
31 Felix Allen hercules wimbledon 17:25.0 Claim
32 Jonathan Vintner Blackheath & Bromley 17:32.0 Claim
33 Daniel Nichols Barnet & District 17:32.0 Claim
34 Christopher Hutchinson 26.2 RRC 17:37.0
35 Paul Fenn 17:39.0
36 Alex Davy Leeds City 17:39.0 Claim
37 Paul O'neill Clapham Chasers 17:40.0 Claim
38 Daniel Lally Windle Valley Runners 17:45.0
39 Will Gallimore 17:46.0 Claim
40 Rose Penfold Fulham Running Club 17:53.0
41 Andrew Davies hercules wimbledon 17:55.0 Claim
43 Tom Blanshard 17:56.0
42 Matt Fassnidge London Heathside 17:56.0 Claim
44 Gary James 17:58.0
45 Steven Leonard Clapham Chasers 18:02.0
46 Jonathan Whittaker Dulwich runners 18:03.0
47 David Winston Ashford & District 18:04.0 Claim
49 Max Tollemache Fulham Running Club 18:08.0
48 Stewart Fraser 18:08.0 Claim
50 Graham Sutherland Clapham Chasers 18:09.0
51 Victoria Walker Shaftesbury Barnet Harriers AC 18:10.0
52 Doug Rendle London Heathside Runners 18:11.0
53 James Hayhurst Clapham Chasers 18:12.0
54 Robert Batchelor Windle Valley R 18:12.0 Claim
55 Caitlin Lloyd Lewes Athletics Club 18:18.0
56 Antony Constantinou collingwood ac 18:21.0 Claim
57 David Miller 18:23.0 Claim
58 rad michalak 18:24.0
59 Richard Carter stragglers 18:27.0
60 Joshua Lawless Swansea Trotters 18:30.0
61 Leon Clement London Frontrunners 18:30.0 Claim
62 Simone Stoppa mornington chasers 18:34.0
63 Richard Harrison Royston R 18:48.0 Claim
64 Tara Bage Brighton Phoenix Triathlon Club 19:03.0
65 Alice Whiley Clapham Chasers 19:05.0
66 Wayne Giddens Elmbridge Road Runners 19:06.0
67 Richard English 19:10.0 Claim
68 Paul Woodgate Thames Valley Harriers 19:15.0
69 Alastair Mckerrow 19:21.0 Claim
70 Peter Talbot 19:28.0 Claim
71 Crawford Railton 19:32.0
72 thomas cheetham hercules wimbledon ac 19:33.0
73 Manuel Corriente 19:38.0
74 Gareth Fletcher London Frontrunners 19:39.0
75 Chris Rogers 19:42.0 Claim
76 Peter Martin Clapham Chasers 19:47.0
77 Nikolas Stephan mornington chasers 19:48.0
78 Eileen Brandley hercules wimbledon 19:49.0 Claim
79 Adam Marcinowicz Clapham Chasers 19:50.0
81 Adam Woolgar Clapham Chasers 19:52.0
80 Daniel Day datchet dashers 19:52.0 Claim
82 Jim Dowsett Dulwich runners 19:54.0
83 Christian Morris Serpentine 19:58.0 Claim
84 Lauren Longhurst mornington chasers 19:59.0 Claim
85 Scott Kmack 20:00.0 Claim
86 Robert Scott Barnet and District AC 20:10.0
88 Mark Dudgeon South London Harriers 20:13.0
87 Stephen Vincent South London H 20:13.0 Claim
89 Andrew Naughton Rhode Runner RC 20:14.0 Claim
90 Peter Marshall Serpentine 20:25.0 Claim
91 Andy Naylor London Heathside Runners 20:39.0
92 Will Johnson 20:43.0 Claim
93 Akira Edgson Sale harriers 20:47.0
94 Clare Meraz Great Western R 20:51.0 Claim
95 Neil Colquhoun London Frontrunners 21:00.0
96 Mark Kell Serpentine 21:02.0 Claim
97 Chris Johnson 21:04.0
98 Jemma Day Herne Hill H 21:06.0 Claim
99 Lisa-jane Fowler Herne Hill H 21:06.0 Claim
100 Andy Atkins London Frontrunners 21:07.0 Claim