Sublime TWENTY4 - 5k multi-terrain race 5k multi-terrain race (Solo Participants only) 03 08 2019 Results

Position First Name Last Name Gender Club Overall Time Chip Time Category Gender Pos Category Pos Age Grading Action
1 Martin Randall Male Wittering Warriors 00:20:59 Male 35-39 1 1 Claim
2 Steven Allpress Male Bushfield Joggers 00:21:02 Male 35-39 2 2 Claim
3 Rhys Harris Male 00:21:14 Male Junior 3 1 Claim
4 Shane Goldsmith Male Bushfield Joggers 00:22:42 Male 50-54 4 1 Claim
5 Emily Chambers Female 00:22:44 Female Junior 1 1 Claim
6 Jacob Edmett Male 00:23:13 Male Junior 5 2 Claim
7 Oliver Su Male 00:23:35 Male Senior 6 1 Claim
8 Christopher Machin Male All Abilities Fitness 00:24:35 Male Senior 7 2 Claim
9 Olivier Michel Male 00:25:25 Male Senior 8 3 Claim
10 Stephen Iden Male 00:25:40 Male 40-44 9 1 Claim
11 Gillian Brightwell Female Wellingborough & District AC 00:26:01 Female 55-59 2 1 Claim
12 Chris Maddy Male THORNEY RC 00:26:25 Male 40-44 10 2 Claim
13 GILL WOODHOUSE Female DEREHAM RUNNERS & AC 00:26:27 Female 70-74 3 1 Claim
14 Luca Rosella Male 00:26:39 Male Junior 11 3 Claim
15 Charlotte Sortwell Female YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS 00:27:04 Female Senior 4 1 Claim
16 Anna Martin Female Lonely Goat RC 00:27:04 Female 35-39 5 1 Claim
17 Nicola Dougall Female 00:27:56 Female 50-54 6 1 Claim
18 Luke Maddy Male Thorney Running Club 00:28:35 Male Junior 12 4 Claim
19 Ellen Mcgrath Female 00:28:57 Female 35-39 7 2 Claim
20 Tom Ormston Male 00:29:28 Male Senior 13 4 Claim
21 Lyndon Harris Male 00:29:46 Male 40-44 14 3 Claim
22 Lucy Asprey Female 00:30:08 Female 40-44 8 1 Claim
23 Andrew Asprey Male 00:30:09 Male 35-39 15 3 Claim
24 Simon Hobbs Male redwell runnners 00:30:25 Male 50-54 16 2 Claim
25 Ellie May Female ISABELLA ROSE FOUNDATION 00:31:41 Female Junior 9 2 Claim
26 Sheena Shearman Female Isabella Rose Foundation - Team Isabella 00:31:41 Female 40-44 10 2 Claim
27 Callum Soper Male 00:31:42 Male Senior 17 5 Claim
28 Bev Misik Female Fen Edge Runners 00:31:57 Female 45-49 11 1 Claim
29 Shelley Compton Female 00:32:10 Female 45-49 12 2 Claim
30 Matthew Byrne Male 00:32:37 Male 45-49 18 1 Claim
31 Suzanne Davies Female Other - Lonely Goat Running Club 00:32:43 Female Senior 13 2 Claim
32 Danielle Randall Female Eye Community Runners 00:32:47 Female Senior 14 3 Claim
33 Kelly Thomas Female 00:33:27 Female Senior 15 4 Claim
34 Sophie Walker Female 00:33:33 Female Senior 16 5 Claim
35 Joanna Towns Female 00:33:41 Female 35-39 17 3 Claim
36 Hazel Cason Female DEREHAM RUNNERS & AC 00:33:42 Female 60-64 18 1 Claim
37 Katie Macintyre Female 00:33:59 Female Senior 19 6 Claim
38 Olivia Hill Female 00:34:01 Female Senior 20 7 Claim
39 Vikki Maddams Female 00:34:23 Female Senior 21 8 Claim
40 Alice Clough Female 00:34:25 Female Senior 22 9 Claim
41 Jo White Female Lonely Goat RC 00:35:26 Female 50-54 23 2 Claim
42 Sonya Kaur Female 00:35:30 Female 50-54 24 3 Claim
43 Lesley Dolan Female FENLAND RUNNING CLUB 00:35:48 Female 60-64 25 2 Claim
44 Taylor-Anne Singletary Female 00:35:49 Female Senior 26 10 Claim
45 Eamonn Singletary Male 00:35:49 Male 60-64 19 1 Claim
46 Peter Gittings Male Birstall RC 00:35:51 Male 40-44 20 4 Claim
47 Sheila Cayton Female 00:36:35 Female 60-64 27 3 Claim
48 Wendy Johnson Female 00:36:35 Female 50-54 28 4 Claim
49 Sue Ridley Female Eye Community Runners 00:38:02 Female 70-74 29 2 Claim
50 Silvia Settevendemie Female 00:38:03 Female 35-39 30 4 Claim
51 Shane Cave Male 00:38:37 Male Senior 21 6 Claim
52 Jenni Cross Female Birstall RC 00:39:35 Female 45-49 31 3 Claim
53 Amy Dodson Non Binary Bodymode Running Club 00:39:37 Female Senior 32 11 Claim
54 Holly Neal Female 00:39:45 Female 35-39 33 5 Claim
55 Emily Candy Female 00:39:48 Female Senior 34 12 Claim
56 Laurence Pennock Male 00:39:55 Male 60-64 22 2 Claim
57 Fiona Hood Female 00:40:33 Female Senior 35 13 Claim
58 Emily Edmett Female 00:41:07 Female 40-44 36 3 Claim
59 Sonya Lawrence Female Halmer Harriers 00:41:51 Female 50-54 37 5 Claim
60 Amarpreet Leigh Female 00:41:55 Female Senior 38 14 Claim
61 Joanne Jacklin Female 00:42:23 Female 45-49 39 4 Claim
62 Christine Henhsaw Female Kettering Town Harriers 00:43:00 Female 65-69 40 1 Claim
63 Maria Baker Female Boston Community Running Club 00:43:33 Female 55-59 41 2 Claim
64 Amanda Teesdale Female Boston Community Running Club 00:43:33 Female 50-54 42 6 Claim
65 Kathleen Shiels Female Eye community runners 00:48:08 Female 65-69 43 2 Claim
66 Issy Shippey Female 00:48:14 Female 50-54 44 7 Claim
67 Teresa Lee Female Halmer Harriers 00:48:19 Female Senior 45 15 Claim
68 Keisha Briers Female 00:53:01 Female Senior 46 16 Claim
69 Kyle Wharton Male 00:55:14 Male Junior 23 5 Claim
70 Connor Wharton Male 00:56:23 Male Junior 24 6 Claim
71 Grahame Peacock Male FENLAND RUNNING CLUB 00:58:02 Male 45-49 25 2 Claim
72 Bryony Stocks Female 00:59:30 Female 35-39 47 6 Claim
73 William Johnson Male 00:15:08 Male 55-59 26 1 Claim
74 Kelly Pinto Female 00:00:00 Female Senior 48 17 Claim
75 Kelly Robinson Female Brj Run and Tri 00:00:00 Female 40-44 49 4 Claim
76 Gillian McDonald Female 00:00:00 Female 55-59 50 3 Claim
77 Emily McMillan Female 00:00:00 Female Senior 51 18 Claim
78 Hamuda Anfoune Male 00:00:00 Male Senior 27 7 Claim
79 Samantha Pollard Female 00:00:00 Female Senior 52 19 Claim
80 Sara Matthews Female 00:00:00 Female 35-39 53 7 Claim
81 Andrew Winson Male Other - Lonely Goat Running Club 00:00:00 Male 40-44 28 5 Claim
82 Rebecca Cutts Female 00:00:00 Female Senior 54 20 Claim
83 Mike Monnelly Male 00:00:00 Male 45-49 29 3 Claim
84 Zachary Pollard Male 00:00:00 Male Junior 30 7 Claim